• ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ 
  • کد خبر : ۱۴۳۰۹
بایدها و نبایدهای اعمال جراحی زیبایی

دکتر ابوالفضل ابراهیمی مدیر اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین ضمن اشاره به افزایش درخواستهای اعمال جراحی زیبایی، در خصوص بایدها و نبایدهایی که دانستنش برای مردم میتواند از میزان آسیبهای احتمالی ناشی از برخی مداخلات غیرمجاز پزشکی بکاهد گفت:

تزریق ژل و بوتاکس، لیزر و جوانسازی پوست و هرگونه اقدام تهاجمی صرفاً باید در مطب پزشک و فقط توسط پزشک انجام شود و در آرایشگاهها و اماکن غیر درمانی غیر مجاز است.

دکتر ابراهیمی در ادامه افزود: از سوی دیگر هر اقدامی که نیاز به بیهوشی دارد، مانند کاشت مو، لیپوساکشن و لیپولیز، نیز در مطب غیرقانونی می­باشد.

مدیر اداره نظارت بر درمان سپس اشاره ای به خدمات طب سنتی کرد و توضیح داد: خدمات طب سنتی (مانند حجامت، بادکش، زالو درمانی، سنگ درمانی، مشاوره و تجویز داروهای گیاهی و ...) توسط افرادی غیر از متخصصین طب ایرانی و یا پزشکان دوره دیده دارای مجوز، غیر قانونی است و نباید در مکانهای غیر درمانی مانند مغازه، منزل و یا اماکن مذهبی انجام شود.

مدیر اداره نظارت بر درمان سپس عنوان کرد: با توجه به ناآگاهی برخی شهروندان و مراجعه به مراکز غیر مجاز و یا اقدام توسط افراد غیرمجاز، بسیاری از شکایات حوزه درمان به این امور اختصاص دارد و بیشترین شکایات مربوط به سوختگی به دنبال انجام لیزر موهای زائد، افتادگی پلک، گونه و نکروز لب است.

گفتنی است شهروندان عزیز در صورت مشاهده موارد مشکوک و شکایت از اماکن غیرمجاز و یا مداخلات درمانی و زیبایی توسط افراد فاقد مجوز، میتوانند با شماره 02833681160 داخلی 2 اداره نظارت بر اماکن درمانی تماس و نسبت به ثبت شکایت خود اقدام کنند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.20.0
    V6.0.20.0